Trochę dodatkowych informacji o tym co za nami, a co przed nami.
Od 2009
Jako zespół działamy od 2008 roku, ale z doradztwem/poradnictwem zawodowym i edukacja każde z nas ma do czynienia znacznie dłużej, a niektórzy nawet jeszcze dłużej 🙂
Wspólny dorobek
Dorobek naszego Zespołu to kilka książek, kilkadziesiąt publikacji i artykułów, prawie 100 programów i aplikacji komputerowych, dziesiątki autorskich programów nauczania i szkolenia, setki przeprowadzonych szkoleń, tysiące studentów, przeszkolonych nauczycieli i doradców zawodowych, setki rozmów doradczych
300 placówek oświatowych
Kilkaset szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych i uczelni wykorzystuje nasze pomoce dydaktyczne
Jesteśmy nastawieni na dostarczanie ciekawych, rzetelnych i praktycznych treści oraz pomocy dydaktycznych wspierających doradztwo edukacyjno-zawodowe.
Trochę historii
Zaczynaliśmy od aplikacji informacyjno-edukacyjnej 102 Zawody z przyszłością. Potem opracowaliśmy KWAZA(r) – interaktywną bazę kwalifikacji zawodowych szkolnictwa branżowego (wtedy jeszcze zawodowego). Jeszcze wcześniej część z nas uczestniczyła w opracowaniu publikacji elektronicznych serii ABSOLWENT (Szukam pracy, Zakładam firmę, Działam skutecznie, Suplement), Zwojnica 2005, Działam skutecznie. Wydaliśmy wspólnie z Pracownią Testów Psychologicznych PTP program WOZ – Wstępna Orientacja Zawodowa, PKIE – Popularny Kwestionariusz Inteligencji Emocjonalnej. Opracowaliśmy dla PTP komputerową wersję programów PTI – Popularny Test Inteligencji, WKP – Wielowymiarowy Kwestionariusz Preferencji.
Co przed nami?
Przygotowujemy Interaktywną Sieć Zawodów i Kierunków Kształcenia bazującą na autorskiej koncepcji dr Lelińskiej.
Kryterium podziału świata zawodów stanowi dominujący przedmiot pracy, z jakim ma do czynienia każdy pracownik wykonując określone zadania zawodowe czyli pracę:
- Obszar DANE/INFORMACJE
- Obszar RZECZY/PRZEDMIOTY
- Obszar IDEE/POMYSŁY
- Obszar LUDZIE
Wyodrębnione obszary zawodów tworzą swoistą mapę, którą nazwano siecią pomocną w wyszukiwaniu odpowiedniej ścieżki dalszego kształcenia dla różnych kategorii młodzieży w zależności od wybieranego poziomu kształcenia: branżowego I stopnia, średniego: branżowego II stopnia po uzyskaniu kwalifikacji w szkole branżowej I stopnia, technikum bądź ukończenia liceum ogólnokształcącego i wyboru szkoły policealnej oraz wyższego wykształcenia – po uzyskaniu matury.
W Interaktywnej Sieci Zawodów Branżowych i Kierunków Studiów każdy uczeń lub dorosły, który pragnie uzyskać nowe kwalifikacje, może znaleźć coś dla siebie. Ale jak rozpoznać, do czego się nadaję, w jakim zawodzie uzyska sukces i satysfakcję, z tego co będzie robić?
Już niedługo pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na to i inne pytania związane z samodzielnym projektowaniem ścieżek kariery 🙂